‘Şanslı’ Marsel İlhan ana tabloda

Marsel İlhan Marsel İlhan

Fransa Açık’ta milli tenisçimiz Marsel İlhan, Augustin Gensse’ye yenilerek elendi ama yarışmadan çekilen tenisçiler olması sebebiyle bir üst tura çıktı ve Alman Tommy Haas ile eşleşti.

Milli tenisçi Marsel İlhan, Fransa Açık Tenis Turnuvası’nda 3. eleme turunda Fransız Augustin Gensse’ye yenilerek elendi. İlk seti 6-4 kaybeden Marsel İlhan, ikinci sette 4-0 yenik durumdayken maçtan çekildi. Maç sırasında bir hamle yapmak isterken düşen İlhan’ın ayak bileğinin şiştiği görüldü. Doktorlar, Türk tenisçinin önemli bir şeyinin olmadığını, tedbir amaçlı olarak MR çekildiğini ve herhangi bir kas problemine rastlanmadığını söylediler.

Milli tenisçinin 1-2 gün içinde tekrar tenis oynayabilecek hale geleceği bildirildi.

59 dakika süren maçta Marsel İlhan, hiç “ace” atamadı. Gensse ise maçı 2 “ace” ile tamamladı. Fransız tenisçinin çift hata yapmadığı maçta, İlhan 1 kez çift hata yaptı. Maçta İlhan 21 kez, Gensse ise 12 kez basit hata yaptı.

ANA TABLO İHTİMALİ

Marsel İlhan’ın 3. eleme turunda yenilmesine rağmen Fransa Açık’ta ana tabloya kaldı. Turnuvaya ana tablodan katılacak 6 tenisçinin çekildiği ve İlhan’ın bu tenisçilerden birinin yerine ana tabloya kaldı. Marsel, Alman Tommy Haas ile eşleşti.

Kurada “şanslı kaybeden” olarak belirlenen tenisçiler arasında yer alan milli tenisçi İlhan’ın 2 gün sonra başlayacak turnuvadaki rakibi Alman Tommy Haas oldu. 33 yaşındaki Haas, 2002’de dünya sıralamasında 2. sırada yer alıyordu.

TARİHİ BAŞARI

Marsel İlhan, 4 “Grand Slam” turnuvasında da teklerde ana tabloda mücadele eden ilk Türk tenisçi olacak. Dünya klasmanında 127. sırada bulunan İlhan, ana tabloda mücadele ettiği 2010 Avustralya Açık’a ikinci turda, 2011 Avustralya Açık’a ilk turda, geçen yıl katıldığı Wimbledon Tenis Turnuvası ve 2009 ABD Açık’a ikinci turda veda etmişti. Bu sezona kadar Roland Garros’da ana tabloda mücadele etme başarısı gösteremeyen milli sporcu, geçen yıl elemelerin üçüncü turunda elenmiş ve ana tabloya kalamamıştı.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*