Vera Zvonareva’ın Polonya’ya girişine izin verilmedi

Vera Zvonareva Vera Zvonareva

Vera Zvonareva, “devlet güvenliği ve kamu güvenliğinin korunması” gerekçesiyle Polonya’ya girişine izin verilmedi.

Rus oyuncu, BNP Paribas Warsaw Open‘da oynamak amacıyla Fransız vizesiyle seyahat ediyordu.

Cuma günü, eski dünya 2 numarası Vera Zvonareva, önümüzdeki hafta düzenlenecek olan BNP Paribas Warsaw Open öncesinde “devlet güvenliği ve kamu güvenliğinin korunması” gerekçesiyle Polonya’ya girişine izin verilmedi.

Rus oyuncu, Belgrad‘dan Varşova‘ya Fransız vizesiyle seyahat ediyordu, ancak kabul edilmedi ve daha sonra Podgorica, Karadağ‘a gitmek için transit bölgede kalmak zorunda kaldı.

Polonya İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, kararın Zvonareva‘nın “Polonya Cumhuriyeti topraklarında istenmeyen kişiler listesinde” olması nedeniyle alındığı belirtildi.

Açıklamalarında, “Polonya, Putin ve Lukashenko rejimlerine karşı tutarlı bir şekilde tavır alıyor ve Rusya ve Belarus’un eylemlerini destekleyen kişilere ülkemize giriş izni vermiyor,” denildi.

Durumun farkında olan WTA daha sonra Twitter üzerinden bir yanıt yayımladı.

“WTA’nın en üst önceliği tüm oyuncuların güvenliği ve refahıdır. Vera Polonya’dan ayrıldı ve konuyu etkinlikle daha fazla değerlendireceğiz.”

38 yaşındaki Zvonareva, Wimbledon‘da Laura Siegemund ile birlikte çiftlerde çeyrek finale çıkarak gelmişti. 2010’da Wimbledon ve Amerika Açık‘ta teklerde ikinci olarak ve 2008 Pekin Olimpiyatları‘nda bronz madalya kazanmıştı.

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Rus Zvonareva'nın Polonya'ya girmesi yasaklandı - Tenis Haber

Leave a comment

Your email address will not be published.


*