Ruud için zorlu bir galibiyet, Rublev için üzücü bir mağlubiyet

Ruud Ruud

Hamburg kadınlar turnuvasında, yükselen yetenekli Alman oyuncu Noma Noha Akugue, ilk WTA Turu etkinliğinde yarı finale ulaştı.

HAMBURG, Almanya (AP) — Casper Ruud, çamurlu zemindeki Hamburg Avrupa Açık‘ta Cristian Garin‘i mağlup etmek için ilk sette “yok edildikten” sonra geri döndü, bu arada Daniel Altmaier ikinci turda Andrey Rublev‘i şaşırtıcı bir şekilde yendi.

Hamburg kadınlar turnuvasında, yükselen yetenekli Alman oyuncu Noma Noha Akugue, ilk WTA Turu etkinliğinde yarı finale ulaştı.

Fransız Açık ikincisi Ruud, 1-6, 6-2, 6-2’lik skorla geri dönerek çeyrek finale yerleşti, bu maç dünya sıralamasında önerilenden çok daha zorlu çıktı.

Ruud dördüncü sırada ve Garin 120. sırada yer alıyor, ancak Şilili elemeli oyuncu son zamanlarda form ve sakatlıkla boğuşmadan önce çamurlu zeminde beş kariyer şampiyonluğu kazanmış ve Ruud‘a karşı dört önceki maçından üçünü kazanmıştı. İlk set tamamen Garin‘e aitti, açılış oyununda Ruud‘u kırdı, ancak ikinci sette 2-2’de Ruud‘un servis kırması Norveçli oyuncuya maça geri dönme şansı verdi.

“İlk sette yok edildim, gerçekten onun oyununa meydan okuyacak bir şeyim yoktu,” dedi Ruud. “Sonuna kadar direndiğim ve savaştığım için çok mutluyum.”

Ruud‘un çeyrek finaldeki rakibi 19 yaşındaki Fransız oyuncu Arthur Fils.

Noma Noha Akugue

Noma Noha Akugue

İkinci seribaşı Rublev, sadece 75 dakika süren maçta Altmaier tarafından 6-2, 6-2’lik skorla sürpriz bir şekilde elendi. Altmaier, yarı finale çıkmak için Zhang Zhizhen ile karşı karşıya gelecek.

Geçen yılın Hamburg şampiyonu Lorenzo Musetti, ikinci setin ortasında çarşamba günü durdurulan maçta Jozef Kovalik‘i 3-6, 6-2, 6-4’lük skorla mağlup ederek turu tamamladı.

19 yaşındaki Noha Akugue, Hamburg’da doğan ve wild card ile ana tabloya katılan, WTA Turu ana tablosundaki ilk deneyiminde büyük bir izlenim bırakıyor. Noha Akugue, Martina Trevisan‘ı 5-7, 6-4, 7-5’lik skorla mağlup ederek gözyaşları içinde yarı finale çıktı.

Noha Akugue, yarı finalde bir diğer 19 yaşındaki oyuncu Diana Shnaider ile karşılaşacak, çünkü Shnaider, savunma şampiyonu Bernarda Pera‘yı 6-1, 2-6, 6-4’lük skorla alt etti.

Daria Saville, diz sakatlığı nedeniyle uzun süreli bir aradan sonra ilk tur yarı finale çıktı, çünkü Jule Niemeier‘i 6-3, 6-2’lik skorla mağlup etti. Avustralyalı oyuncu, çekilen en yüksek sıradaki oyuncu yedinci seribaşı Arantxa Rus ile bir sonraki maçta karşılaşacak, çünkü Rus, Eva Lys‘i 6-2, 6-2’lik skorla mağlup etti.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*