Prag’daki tenis turnuvasından Rus ve Belaruslu oyuncular yasaklandı

Prag Prag

Çek Cumhuriyeti’ndeki bir kadın tenis turnuvasının organizatörleri, gelecek haftaki Prag Açık turnuvasına Rus ve Belaruslu oyuncuların katılmasına izin verilmeyeceğini belirtiyor.

PRAG (AP) – Kadın tenis etkinliği olan Prag Açık’a Rus ve Belaruslu oyuncuların katılmasına izin verilmeyecek, turnuva organizatörleri cuma günü açıkladı.

Organizatörlerin belirttiğine göre, bir Rus oyuncunun ülkeye girişi polis tarafından engellendikten bir gün sonra bu duyuru yapıldı.

Turnuva direktörü Miroslav Malý, oyuncuyu kimliğini açıklamadı. Malý, ülkeye gelen ilk Rus pasaportlu katılımcı olduğunu söyledi.

Malý, diğer Rus ve Belaruslu oyuncularla Kadın Tenis Birliği aracılığıyla iletişime geçtiklerini ve Prag’a seyahat etmemelerini söyledi.

Belaruslu Aliaksandra Sasnovich Prag’da teklerde oynayacaktı, Rusya’dan Diana Shnaider, Polina Kudermetova ve Erika Andreeva elemelerde oynayacaktı.

WTA Turu, Ruslar ve Belarusluların nötr sporcular olarak turnuvalara katılmasına izin veriyor.

Çek hükümeti, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden dolayı Rusya ve Belaruslu sporcuların Çek topraklarında spor müsabakalarına katılmasını yasaklamıştır.

Geçtiğimiz hafta Rus tenisçi Vera Zvonareva, Varşova’daki bir WTA turnuvasına girişi yasaklanmıştı.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*