Pedro Cachin ilk kariyer şampiyonluğunu kazandı

Pedro Cachin Pedro Cachin

28 yaşındaki Arjantinli Pedro Cachin, bu sezon ilk kez ATP tekler şampiyonu olan beşinci isim.

GSTAAD, sviçre (AP) —

28 yaşındaki Pedro Cachin‘in ilk tur düzeyindeki finalinde, İsviçre Açık’ta Albert Ramos-Vinolas‘ı 3-6, 6-0, 7-5 yenerek Pazar günü ilk şampiyonluğunu kazandı ve ardından sevinç dolu öpücüklerle kort kenarında evcil köpeğiyle paylaştı.

Duygusal bir şekilde, Cachin, partneri ve kız kardeşiyle kort kenarında kucaklaştı, ardından aile bölümünde oturan Fransız bulldog’larına öpücükler saçtı.

“Teşekkür ederim kız arkadaşıma, kız kardeşime ve tabii ki köpeğime,” diye belirtti Cachin, yerel Arjantin dansı olan Tango’ya adını verdiği evcil hayvanına atıfta bulunarak, “Onlar dün gece (Cumartesi) Barselona’dan geldiler, uzun bir yolculuktu ama inanılmaz bir yolculuktu.”

İlk seti kaybetmek için servis kırıldıktan sonra, Cachin 35 yaşındaki Ramos-Vinolas’ın bandajlı sol ayağına tedavi araması sırasında sekiz oyun üst üste kazandı.

Cachin, üçüncü sette 4-3’lük üstünlüğünü kaçırdı, ancak Ramos-Vinolas’ın kontrolden çıkan forehand vuruşları sayesinde tekrar kırarak 6-5 öne geçti.

1. sıradaki Arjantinli, İsviçre Alpleri’ndeki güneşli Gstaad’da çapraz kortta bir çift elle arkadan vuruşla şampiyonluğa ulaştı.
Cachin, zaferini kutlayarak yerlere düştü ve sırt üstü yatarak ilk gözyaşları akarken kırmızı toz beyaz tişörtünde birikmişti.

Bu zafer, Cachin’i geçen yıl ulaştığı en iyi sıralama olan 54 numaraya doğru taşıyacak. Kariyeri boyunca boyun ve ayak bileği sakatlıklarıyla yavaşlayan Cachin, bir yıl önce ilk kez Top 100’e girmişti.

Toprak kort uzmanı olan Cachin’in ikinci kademe Challenger turunda altı kariyer şampiyonluğu bulunuyor ve ATP seviyesindeki ilk zaferini de tercih ettiği zeminde elde etti.

Gstaad’a gelmeden önce Cachin’in son maçı Wimbledon’un Merkez Kortu’nda, burada Novak Djokovic’e birinci turda düz setlerle yenildi.


Ramos-Vinolas, solak oyuncunun ayağına güçlü bir servis dönüşü yaparak ağa ilerlediği ilk sette Cachin’in servisini iki kez kırdı.

Ramos-Vinolas’un tur finallerindeki rekoru 4-8’e düştü. 79. sıradaki İspanyol oyuncunun tüm şampiyonlukları toprak kortlarda kazanılmış olup bunlar arasında 2019’da Gstaad’da kazandığı şampiyonluk da bulunuyor.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*