Kateryna Baindl Budapeşte seyircisinden adil olmalarını istedi

Baindl Baindl

Ukraynalı oyuncu, Cuma günü Macaristan Grand Prix’sinde Fanny Stollar’ı yenerse üçü üç yapabilir.

Macaristan Grand Prix’inde Salı günü Amarissa Toth zaferini kucaklayarak yumruklarını havaya kaldırdı. 20 yaşındaki tenisçi, Zhang Shuai’nin maçın ortasında panik atak nedeniyle çekilmesinin ardından Budapeşte’de el sıkışmayı bitirdikten hemen sonra zaferini kutladı.

Toth için bu an, resmi WTA maçındaki ilk galibiyetini işaret ediyordu. Ancak Perşembe günü, 250 seviyeli etkinlikte dünya sıralamasında 548 numaralı oyuncu için daha fazla kutlama yapılamadı.

Baindl

Baindl

Kateryna Baindl, 78 dakikalık oyundan sonra 6-3, 6-1’lik bir skorla Toth’u hızla geçerek çeyrek finallere yükseldi. Baindl, rakibinin ilk servisine karşı yüzde 61’lik bir başarı oranıyla dokuz fırsattan beş kez kırarak yerel bir wild card oyuncusunu ikinci turda elerken (ilk turda Natalia Szabanin’i yendi).

“Bugün onlar adil davrandılar. Umarım adil kalmaya devam ederler ve Zhang Shuai kendini daha iyi hisseder,” Baindl, kortta yapılan röportajda seyircilere seslenirken başladı. “Umarım daha iyi oluyordur ve yakında onu geri görürüz. O inanılmaz bir oyuncu, çok saygılı ve harika bir kişi. Ondan çok şey öğrenilebilir. Birbirimize karşı saygılı kalmalıyız.”

Ukraynalı oyuncu, Fanny Stollar’ı geçerse üçte üç yapma şansına sahip olacak. Bir gün önce Stollar, beşinci seri başı Tatjana Maria’ya karşı iki maç puanını kurtararak ikinci tur mücadelesinde son dört sayıyı alarak 6-3, 2-6, 7-6 (6) galip geldi.

Kateryna Baindl

Kateryna Baindl

Baindl, bu hafta 100 numaralı sıralamayla giren oyuncu, Şubat 2018’de Taipei’de ilk kez göründüğünden bu yana ilk tur düzeyindeki finaline ulaşmayı hedefliyor. Stollar ise şu anda 441 numaralı sıralamada yer alıyor.

Elina Avanesyan da Macaristan’ın Anna Bondar’ını 6-3, 6-0’lık skorla mağlup ederek ev sahibi seyirciyi sessizliğe boğdu. Altıncı seri başı oyuncu, cuma günü dokuzuncu seri başı Nadia Podoroska ile karşılaşacak. Arjantinli oyuncu, Çek Cumhuriyeti’nden Anna Siskova’yı 6-3, 6-0’lık skorla geçti.

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Kateryna Baindl, Prag Açık turnuvasında çeyrek finale yükseldi - Tenis Haber

Leave a comment

Your email address will not be published.


*