Jessica Pegula, Montreal yarı finallerinde Iga Swiatek ile karşılaşacak

IGA IGA

Cuma günü Amerikalı oyuncu, çiftlerde Coco Gauff’ı yendi ve dünya 1 numaralı oyuncusu Danielle Collins’i mağlup etti.

Jessica Pegula, tüm Amerikan karşılaşmasında çiftler partneri Coco Gauff‘ı 6-2, 5-7, 7-5’lik skorla mağlup ederek üçüncü kez üst üste National Bank Open yarı finallerine yükseldi.

Üçüncü sette 5-5 berabereyken, 6 numaralı seribaşı Gauff, savunmada bir servis kırılma anında dokuzuncu kez çift hata yaparak 6 numaralı seribaşı Pegula‘ya avantaj sağladı. Pegula, rekabeti 2-1’e taşıdı ve top 10 oyunculara karşı dört maçlık mağlubiyet serisine son verdi. Gauff, Washington‘da Pazar günü bir zaferden gelmişti.

Kort röportajında Pegula,  “Bu iyi bir maçtı,” dedi. “Çiftlerde oynamak her zaman zordur – ne yapmaya çalıştığını tam olarak bilirsin. Sadece son anlara kadar geldi ve iş sadece kimin daha iyi rekabet edeceğine bağlıydı.”

Pegula ve Gauff’ın bir numaralı partnerliği daha sonra planlanan çiftler maçından çekilerek Japon Shuko Aoyama ve Ena Shibahara‘yı yarı finallere yolladı.

Pegula, yarı finallerde 1 numaralı seribaşı Polonyalı Iga Swiatek ile karşılaşacak. Swiatek, Amerikalı elemeli oyuncu Danielle Collins‘i 6-3, 4-6, 6-2’lik skorla mağlup etti.

Swiatek, 50 galibiyetle turda lider konumda. Haziran ayında Fransa Açık‘ı kazandı ve geçen hafta Varşova’da dördüncü şampiyonluğunu kazandı.

“Gerçekten güçlü oynamak istedim ve üçüncü sette gücü bile artırabildiğim için oldukça mutluyum,” dedi Swiatek . “Kesinlikle onu arıyordum. Bugün yoğunluğu artırma açısından daha da yüksek gitmem gerektiğini hissettim.”

Diğer tekler çeyrek finallerinde, 12 numaralı seribaşı İsviçreli Belinda Bencic, 15 numaralı seribaşı Rusya’dan Liudmila Samsonova ile, üç numaralı seribaşı Kazakistanlı Elena Rybakina, 10 numaralı seribaşı Rusya’dan Daria Kasatkina ile karşı karşıya geldi.

Perşembe günü yağmur nedeniyle Cuma gününe ertelenen üçüncü tur maçlarında, Samsonova Belaruslu ikinci seribaşı Aryna Sabalenka‘yı 7-6 (2), 4-6, 6-3’lük skorla mağlup etti ve Bencic Çek Cumhuriyeti’nden yedinci seribaşı Petra Kvitova‘yı 6-7 (3), 6-3, 6-1’lik skorla mağlup etti.

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Jessica Pegula Montreal finaline ulaşmak için Iga Swiatek'i mağlup etti - Tenis Haber

Leave a comment

Your email address will not be published.


*