İklim protestocuları DC’deki bir tenis maçını böldü

İklim Protestocuları İklim Protestocuları

İklim protestocuları, üç kez Grand Slam şampiyonu Andy Murray ile bir numaralı seribaşı Taylor Fritz arasındaki DC Açık tenis turnuvasında bir maçı kısa süreliğine böldü.

WASHINGTON (AP) — Taylor Fritz, DC Açık tenis turnuvasında Andy Murray‘e karşı olan maçı sırasında iklim protestocularının kısa süreliğine müdahale etmelerini “sinir bozucu” olarak buldu.

Fritz‘in 6-7 (2), 6-3, 6-4’lük zaferi sırasında, etkinliğin ana stadyumuna dev tenis topları atılarak eylem gecikti.

Tribünlerde bazı kişiler fosil yakıtların kullanımına karşı sloganlar attı ve pankartlar açtı. Turnuva sözcüsüne göre yaklaşık on kişiye turnuvadan ayrılmaları istendi ve olaysız bir şekilde ayrıldılar.

“Protesto etmelerini anlıyorum ama bunu yapmanın daha iyi bir yolu olmalı” dedi Fritz, 25 yaşındaki Kaliforniyalı, ATP sıralamasında 9 numara ve DC Açık‘ta bir numaralı seribaşı.

“İnsanların iyi vakit geçirirken başkalarının zamanını bozduğunda, bir amaç arkasında duracaklarını anlamıyorum. Bana gerçekten mantıklı gelmiyor… Bunu yapmaları elbette sinir bozucu. Herkesin zamanını çalıyorlar. Herkes tenis izlemek istiyor. Şaka ile karışık bir şekilde şöyle dedi: ‘Açıkçası, bu durum beni uçakla daha çok uçmaya itiyor’.” Fritz, gülümseyerek şöyle dedi: “Sanırım, iyi bir amaç için destekliyorlar, ama yaptıkları şekilde, kimse dinlemek istemez bu sinir bozucu.” dedi.

Geçen ay Wimbledon‘da, üç çevreci aktivist, turuncu konfeti ve bulmaca parçaları saçarak maçları bozarak müdahale edince tutuklandılar.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*