Casper Ruud toprak korta dönmek için çabalıyor

Ruud Ruud

Dünya sıralamasında 4. olan oyuncu, üst üste ikinci Roland Garros finaliyle mücadele ettiğinden beri  ilk maçını oynuyordu.

Norveçli sporcu, Nordea Açık’ta Alexander Shevchenko’yu 6-2, 6-4’lük setlerle mağlup etti. Ruud, maçın başında yaptığı çift hatayı silkeleyerek 3-0 öne geçti. 24 yaşındaki oyuncu, ikinci sette bir çift forehand vuruşunda yanlış atış yaptıktan sonra erken bir mola vermesine rağmen, 78. dakikada geçmek için havadar çevresinde gezindi.

Ruud kalabalığa “Rüzgar nedeniyle zordu” dedi. “Bugün, bazen her zaman değişti. Bu biraz zorluyor. Rüzgar topu biraz tutuyor. Ama ben buna alışkınım. Norveç’te de rüzgar var. Sanki sadece İsveç değil.”

casper ruud

casper ruud

Bir yıl önce burada Ruud, aynı şekilde 1 numaralı seribaşıydı ancak Francisco Cerundolo tarafından ilk maçında elenmişti. Bu sezonun ikinci şampiyonluğunu hedefleyen Ruud, kariyerinin 10. taçlandırmasını, hepsi ATP 250 seviyesinde olmak üzere Estoril’de kazanmıştı.

Yarı finale çıkmak için Ruud, Sebastian Ofner ile karşılaşacak. Avusturyalı, Bernabe Zapata Miralles’ı 4-6, 6-4, 6-4’lük skorla geçerek formunu sürdürdü. Geçen hafta Ofner, Salzburg’da ATP Challenger Turu zaferini kazanarak 11 setin 10’unu kazanmıştı.

Beşinci seri başı Alexander Zverev, Thiago Monteiro’yu 6-1, 6-0’lık skorla geçerek Ruud’un ardından son sekize kalan isim oldu – ki Ruud, Roland Garros yarı final yolculuğunu sonlandıran rakibiydi. Çarşamba günü, Zverev’in eski kız arkadaşı Brenda Patea’ya yönelik fiziksel saldırı suçlamasıyla ilgili olarak Berlin savcısı bir ceza emri talep ettiği bildirildi. Zverev henüz suçlamaya dair bir açıklama yapmadı.

Alman oyuncu, çeyrek finalde tur arkadaşı Andrey Rublev ile karşılaşacak. 2 numaralı seri başı Rublev, elemelerden gelen Pavel Kotov’u 6-3, 7-6 (4) ile mağlup ederek maçı tamamladı.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*