Borna Coric ve Donna Vekic Hopman Cup’ın ilk turnuvasını kazanıyor

Borna Coric and Donna Vekic Borna Coric and Donna Vekic

Çift, İsviçre’yi 2-0 yenerek ülkelerine 1996’dan bu yana yarışmada ilk şampiyonluğunu kazandırdı.


Hopman Kupası tenis takvimine geri döndü ve Hırvatistan yeniden ve Hırvatistan tekrar kazananlar arasında yer alıyor.

Borna Coric ve Donna Vekic, Pazar günüki finalde İsviçre’yi 2-0 mağlup ederek ülkelerine neredeyse 30 yıl sonra yarışmada ilk şampiyonluğu getirdi. Coric, Leandro Riedi’yi 6-1, 6-4’lük galibiyetle mağlup ederek zaferi garantilerken, bu galibiyetten önce Vekic de Celine Naef’i 6-3, 6-4’lük bir skorla yenmişti.

Daha önce Hırvatistan, Goran Ivanisevic ve Iva Majoli’nin başarılarıyla 1996 yılında şampiyonluk yaşamıştı. Belinda Bencic ve Roger Federer’in çabalarıyla İsviçre, 2018 ve 2019’da kazanan olmuştu. Sonuncusu Perth, Avustralya’da düzenlenen ve bu yıl Nice, Fransa’da geri dönen yarışmanın 2019’daki şampiyonu İsviçre olmuştu.


Coric ve Vekic çifti, round-robin Grup B’de hem Belçika’yı hem de İspanya’yı 2-1 yenerek karar verici karma çiftler maçlarında 2-0 galibiyet elde etti.

Finaldeki yerleri için, Coric ve Vekic heyecan dolu bir 1-6, 6-4, 14-12’lik karma çiftler maçında Carlos Alcaraz ve Rebeka Masarova’yı mağlup ettiler; üçüncü setin tie-break’inde bir maç puanını kurtardılar.

Coric, zafer konuşmalarında Pazar günü şunları söyledi: “Buraya geldiğimizde, ikimiz de en iyi tenisimizi oynamıyorduk ve karma çiftler hiç oynamamıştık. Nasıl olacağını emin değildik, ama oynadığımız için çok mutluyduk ve burada [onunla] olmak benim için bir zevkti.”

Riedi’ye karşı, Coric, maçı kazanacak setin ikinci setinde 4-2 geriye düştü, ancak son dört oyunu kazanarak maçı ve kupayı kazandı.

Vekic ekledi: “Borna, seninle oynamak gerçekten çok eğlenceliydi. Birbirimizi neredeyse 20 yıldır tanıyoruz ve şimdiye kadar hiç çiftlerde oynamamıştık. Şu ana kadar yenilgisiziz. Bugün başka bir şansımız olmadığı için biraz üzgünüm!”


Majoli, uygun bir şekilde, Coric ve Vekic’e kupayı takdim etmek üzere Nice Çim Tenis Kulübü’nde hazır bulundu.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*