Adrian Mannarino harika bir haftayı sonlandırarak Newport’u kazandı

Adrian Mannarino Adrian Mannarino

2 numaralı oyuncu Mannarino, Hall of Fame Open’ı kazanmak için 18 yaşındaki rakibi Alex Michelsen’I düz setlerle mağlup etti.

NEWPORT, R.I. (AP) – İkinci seribaşı Adrian Mannarino, Pazar günü Hall of Fame Open finalinde genç oyuncu Alex Michelsen‘i 6-2, 6-4’lük setlerle mağlup ederek turnuvayı kazandı.

35 yaşındaki Fransız tenisçi, sürekli oyun tarzına güvenerek ve belki de 18 yaşındaki Amerikalı rakibin biraz heyecanlanmasından faydalanarak üçüncü ATP turu şampiyonluğunu elde etti.

“Tennis gerçek bir zihinsel oyun,” dedi Mannarino. “Eğer hatalar yapmış olsanız bile, kazanmaya çalışıyor ve vuruşlar için şansınızı deniyorsanız, rakibinize boğulmayacağınızı ve bazı oyunlarda biraz şansı deneyeceğinizi gösteriyorsunuz.”

Parlak mavi gökyüzü, hafif bir esinti ve 80’lerin düşük sıcaklıklarında, Mannarino ilk seti yalnızca 27 dakika süren oyunda beşinci ve yedinci oyunlarda servis kırmayı başardı.

Set, Mannarino’nun forehand vuruşuyla çizgiye paralel bir geçiş vuruşu yapmasıyla sonlandı.


“Bu haftayı başarıyla tamamladığım için oldukça şanslı hissediyorum,” dedi Mannarino, Newport’un çim kortlarında 10. kez oynasa da Uluslararası Tenis Şöhretleri Koridoru’nun gölgelerinde ilk finaline çıktı.

Chicago’da geçen hafta Challenger şampiyonluğu kazandıktan sonra sadece ikinci ATP tur etkinliğine çıkan Michelsen, başlangıçta birkaç istemsiz hata yaparak biraz gergin görünüyordu.

“Baştan beri pek iyi oynamadım,” dedi.

Michelsen, bu sezonun en genç ATP tur etkinliği şampiyonu olmayı ve 2001’de Hall of Famer Andy Roddick’in Houston’da kazandığından beri en genç Amerikalı şampiyon olmayı hedefliyordu.

“Gerçekten iyi bir haftaydı. Bir sürü puan kazandım,” dedi, Georgia’daki kolej tenisi için taahhüt ve imza attığını ancak eve döndüğünde yeniden değerlendirmek zorunda kalacağını söyledi.


“Buradaydım ve kendi başıma halletmeye çalışıyordum,” dedi. “Sanırım oldukça iyi bir iş çıkardım. Çok iyi bir haftaydı, çok olumlu bir haftaydı, kesinlikle pek çok olumsuzluk yoktu.”

İkinci sete daha güçlü başladı, ikinci oyunda servis kırmayı başardı, ancak Mannarino hemen sonraki oyunda geri kırarak genç oyuncunun filede dönüş vuruşu yapmak için olduğu sırada backhand vuruşuyla Michelsen’in yanından geçerek sayı kazandı.

“Mücadelelerin daha ön planda olduğunu biliyordum ve genellikle kendimi güvende hissettiğim anlardır,” diye ekledi Mannarino. “Tümü rakibinize göstereceğiniz şeylerle ilgili ve bugün ona rahat olduğumu düşündürmeye çalışıyordum.”

Mannarino kontrolü ele aldı ve ikinci setin dokuzuncu oyununda servis kırarak avantaj sağladı. 1 saat 22 dakika süren maç, Michelsen’in son sayıda backhand dönüş vuruşunu genişe göndermesiyle sona erdi.

Turnuva, Salon’a kabul törenleri ile birlikte düzenleniyor.

42 yaşındaki Esther Vergeer, 21 kez Grand Slam tekler şampiyonluğu ve 7 kez Paralimpik altın madalya kazanan egemen bir tekerlekli sandalye oyuncusu, 2023 sınıfını öncülük etti. Kendisi, Grand Slam dönemi öncesi tekerlekli sandalye tenisinde 12 tekler ve 6 çiftler şampiyonluğu kazanan 61 yaşındaki Amerikalı Rick Draney ile Cumartesi akşamı kabul edildi.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*